piątek, 5 stycznia 2018

Gościnne występy

Jakiś czas temu Iwona z bloga 'Szydełkowe cudasię' zaproponowała mi gościnny wpis na swoim  blogu w ramach projektu 'Szydełkowanie jest jak...'  ,dla mnie jest jak Natura i właśnie o tym jest  wpis .Na cały wpis zapraszam do Iwony klik!

Szydełkowanie jest jak Natura

Szydełkowanie jest nierozerwalnie związane z naturą  ,szydełkując korzystamy z jej dobrodziejstw- bambusowe szydełka, włóczki bawełniane lniane ,wełniane czy z alpaki. To wszystko co dała nam natura , umiejętnie poskromiliśmy i zamieniliśmy w naszą pasję .
Dla mnie szydełkowanie to zamykanie piękna natury w niezwykłych szydełkowych tworach. 
A teraz czas pokazać Wam, dlaczego moim zdaniem szydełkowanie jest jak Natura

Piękno
Największym źródłem piękna jest sama natura , to wszystko co nas otacza ,kwiaty, drzewa, zwierzęta, widoki w górach ,mgła roztaczając się nad polami jest tak niezwykłe . 
Tak samo jest z pięknem ukrytym w szydełkowych pracach , czyż nie zachwycamy się niesamowitymi obrusami, chustami , kocami , zaskakującymi wzorami czy kolorami .
Czasem można bez końca podziwiać szydełkowe prace tak samo jak piękno przyrody.
Precyzja i perfekcja

Natura to również artysta a do tego  precyzyjny i perfekcyjny co można zauważyć na każdym kroku - idealne źdźbła trawy ,dopracowane w najmniejszych szczegółach kwiaty , precyzyjnie wykony każdy listek drzewa ,to czyni z Natury artystę idealnego,ale i w szydełkowaniu takich artystów nie bark.
Bez precyzji nie byłoby szydełkowania , nie możemy sobie pozwolić na niedbalstwo ponieważ nic by nie powstało, do perfekcji dochodzimy latami ,ale to nie jest stan nie do osiągnięcia, wystarczy uparcie ćwiczyć ,a perfekcja jest w zasięgu ręki.

Harmonia i równowaga

Natura to harmonia ,równowaga i spokój , tak jest też i z szydełkowaniem , co prawda czasem zdarzy nam się zdenerwować ,że praca nie idzie tak jak byśmy tego chciały, ale zazwyczaj szydełkowanie wprowadza nas w stan wyciszenia i spokoju ,i chyba dlatego tak uwielbiamy tą formę relaksu.Niepowtarzalności
W przyrodzie nie ma dwóch takich samych rzeczy , mogą być podobne , niemal identyczne ,ale nigdy takie same, tak samo jest z szydełkowaniem , możemy wykorzystać , ten sam wzór, włóczkę , a prace nigdy nie wyjdą identyczne.

Motyw
Szydełkowanie czerpie wiele z natury nie tylko z zasobów naturalnych ,ale również jeżeli chodzi o motyw fauny i flory -kwiaty, liście, płatki śniegu,zwierzęta ,wykorzystywane wielokrotnie w szydełkowaniu, w zasadzie nie wyobrażam sobie szydełkowania bez używania motywu natury, i właśnie dlatego pod pewnymi względami szydełkowanie jest jak natura,a przynajmniej stara się takie być ;)

Żywioł i mała różnica
Natura to także  żywioł , nie tylko spokojny i wyważony ale także nieprzewidywalny ,a czasem destrukcyjny,o ile natury nie można poskromić , tak szydełkowanie już jak najbardziej, wystarczy poświęcić mu czas i  mnóstwo cierpliwości ,aby przekonać się,że szydełkowanie  nie jest to takie trudne na jakie wygląda .


Na zakończenie dodam ,że  Natura w najszerszym znaczeniu to wszechświat , a czy szydełkowanie dla dziewiarek nie jest całym światem ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Magic is everywhere , Blogger